BeFree - Obóz uczniostwa

Warsztaty BE FREE organizowane każdego lata to zaproszenie dla każdego, kto pragnie zmiany w swoim życiu. Dla każdego, kto pragnie spotkać się z Prawdziwym Żywym Bogiem i nie boi się poddać swojego życia Jego przemieniającej mocy.

Warsztaty – w swojej zmodyfikowanej formie – są kontynuacją sześciotygodniowych Obozów Uczniostwa we Lwówku Śląskim, które zostały zainicjowane przez amerykańskiego misjonarza Ricka Watkinsa w 2002 roku. W 2005 roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy trzytygodniowy obóz uczniostwa dla nastolatków „Junior”, a od 2009 roku prowadzimy warsztaty (w 2009 r. „Nieziemskie życie” i od 2010 r. „Be Free” – pod patronatem fundacji ESPA; obecnie jako Fundacja Fusion Polska).

Każda edycja warsztatów jest wyjątkowa, staramy się słuchać Bożego głosu i iść za tym, co Bóg przygotował dla nas na dany rok. Każdego roku Bóg zaskakuje nas swoją Osobą, a my wyjeżdżamy z warsztatów przemienieni.
Warsztaty BE FREE to czas całkowitego oddzielenia dla Boga, bez telefonów i innych urządzeń multimedialnych. Staramy się skupić naszą uwagę na Najwyższym, myślimy o tym co w górze, a nie na dole. Szukamy Świętego Boga, który daje się znaleźć. Doświadczamy rzeczy ponadnaturalnych. Naszym pragnieniem jest, aby miłość i pasja do Jezusa została rozbudzona w naszych sercach, ponieważ chcemy żyć życiem Chrystusa, idąc za radą apostoła Pawła, aby biec tak, by zdobyć nagrodę. Starannie planujemy nasze dni, aby mądrze wykorzystać dany nam czas.

Pobudka o 5:30, poranna gimnastyka przy wschodzie słońca, cichy czas z Bogiem, wspólne służby to tylko niektóre atrakcje naszych warsztatów, które uczą nas dyscypliny i powodują, że wychodzimy z naszego duchowego lenistwa. Codzienne uwielbienie oraz sesje pełne Bożego Słowa sprawiają, że budzi się w nas życie. Wieczorne modlitwy prowadzone przez Ducha Świętego pogłębiają nasze pragnienie mądrości Bożej i Jego sprawiedliwości.